עדשות חריר , עדשות נקב , Pinhole Lenses

עדשות חריר , עדשות נקב , Pinhole Lenses

Pinhole Lenses
Pinhole Lenses

אצלנו תוכלו לרכוש את כל סוגי העדשות מחברות

צרו עימנו קשר לקבלת ייעוץ והצעת מחיר חינם

מצלמת נקב היא מצלמה פשוטה ללא עדשה ועם צמצם אחת קטן, חריר – ביעילות תיבת אור-הוכחה עם חור קטן בצד אחד. אור מסצנה עובר דרך נקודה אחת זה ופרויקטי תמונה הפוכה בצד השני של התיבה.

זה לגמרי כהה על כל הצדדים האחרים של התיבה כוללים הצד שבו נוצרת הנקודה. חלק זה בדרך כלל צבוע בשחור, אבל קופסות שחורות משמשות גם למטרה זו. יש גם מסך דק שנראה כמו גיליון מקרן, והוא הניח בצד האפל בין סמוך לחריר.

עד לנקודה מסוימת, קטן יותר החור, חדים יותר את התמונה, אבל דימר התמונה המוקרנת. בצורה אופטימלית, גודל הצמצם צריך להיות 1/100 או פחות מהמרחק בינו לבין התמונה המוקרנת.

בגלל מצלמת נקב דורשת חשיפה ארוכה, התריס שלה עשוי להיות מופעל באופן ידני, כמו בדש עשוי מחומר קל-הוכחה לכיסוי ולחשוף את חריר. חשיפות אופייניות נעות בין 5 שניות לכמה שעות.

שימוש נפוץ של מצלמת הנקב הוא ללכוד את תנועת השמש על פני תקופה ארוכה של זמן. סוג זה של צילום נקרא solargraphy.

התמונה עשויה להיות מוקרנת על מסך שקוף לצפייה בזמן אמת (פופולרי לצפייה ליקויי שמש; ראה גם הקמרה אובסקורה), או יכולה לחשוף סרט צילום או טעינה של מכשיר (CCD). מצלמות חריר עם CCDs משמשות לעתים קרובות ל[ עריכה] מעקב כי הם קשים לאיתור.

מכשירי חריר לספק בטיחות לעיניים בעת הצפייה ליקויי שמש כי האירוע הוא ציין בעקיפין, את עוצמת פחתה של תמונת חריר מושווה מזיק עם הבוהק המלא של השמש עצמה.