מדידת רדיואקטיביות בכל הגוף – Whole Body Counting

מדידת רדיואקטיביות בכל הגוף – Whole Body Counting

 בדיקת רדיואקטיביות בגוף

מדידת רדיואקטיביות בכל הגוף
מדידת רדיואקטיביות בכל הגוף

המכשיר מודד במהירות רבה חומרים רדיואקטיביים בגוף ומזהה את מיקומם בגוף

לקבלת פרטים נוספים אתם מוזמנים ליצור עמנו קשר ואנחנו נשמח לעמוד לשרותכם

 Detection and quantification of radioactive material within the body is a key factor in determining internal personnel contamination and dose assessment.  The direct measurement of personnel for gamma emitting radioactive material provides rapid results, can determine where the material may be located within the body, and does not require mobility of the material through body fluids for detection.

תרגום גוגל

בפיסיקת בריאות, ספירה כל הגוף מתייחסת למדידה של רדיואקטיביות בגוף האדם. הטכניקה היא בעיקר ישימה לחומר רדיואקטיבי שפולט קרני גמא. יכול גם להיות מזוהה דועך חלקיקי אלפא בעקיפין על ידי קרינת גמא החופף שלהם. בנסיבות מסוימות, ניתן למדוד קרינת בטא, אבל עם רגישות מושפלת.

זה לא חייב להיות מבולבל עם ניטור יציאת כוח אדם בכל הגוף, שהוא המונח המשמש בהגנה מפני קרינה לבדיקה של זיהום החיצוני של גוף כולו עוזב אזור זיהום בשליטה.

אם קרן גמא נפלט מיסוד רדיואקטיבי בגוף האדם בשל דעיכה רדיואקטיבית, והאנרגיה שלה מספיק כדי לברוח ואז ניתן לאתרו. זה יהיה באמצעות שני גלאי נצנץ או גלאי מוליכים למחצה, ממוקמים בסמיכות לגוף. דעיכה רדיואקטיבית עלולה לגרום לקרינת גמא שלא יכול לברוח הגוף עקב להיקלט או אינטראקציה אחרת לפיו יכול לאבד אנרגיה; כך יש לקחת בחשבון זה בכל ניתוח מדידה.

ישנן דרכים רבות שאדם יכול להיות מוצבת למדידה זו: ישיבה, שכיבה, עומד. הגלאים יכולים להיות בודדים או מרובים ויכולים להיות או נייח או נע.

היתרונות של ספירת כל גוף הם שהוא מודד את תוכן גוף ישירות, אינו מסתמך על שיטות עקיפות (כגון בדיקת שתן) ושהוא יכול למדוד radionuclides מסיסה בריאות.

מצד השני, חסרונות של ספירת כל גוף הם שניתן להשתמש בו רק לקרינת גמא, למעט בנסיבות מיוחדות, וזה יכול לפרש לא נכון זיהום חיצוני כמו זיהום פנימי. בכוחות עצמו, הוא עשוי להיות מסוגל להבחין בין רדיואיזוטופים שיש אנרגיות גמא דומות. אלפא ובטא קרינה מוגנת במידה רבה על ידי הגוף ולא להיות מזוהה חיצוני, אבל גמא החופף מקרינת אלפא ניתן לזהות, כמו גם קרינה מnuclides ההורה או בת.